Post Processor ve NC Simülasyon

Tezgahınızın ve sizin ihtiyaçlarınıza özel post processor ve NC simülasyonu kapsayan tezgah kitleri hazırlıyoruz. Post ve simülasyonlarımızı yine Siemens’ in kendi yazılımlarını kullanarak hazırlıyor ve bu sayede entegre çözümler sağlayabiliyoruz. Şu ana kadar onlarca müşterimiz hazırladığımız Mazak, DMG, Hermle gibi markalarda; Sinumerik, Heidenhain, Fanuc gibi farklı kontrol ünitelerinde; farklı kinematiğe ve eksene sahip tezgah kitlerimizi kullanmaktadır.

Simülasyon sayesinde, gerçek makinenin ve kontrol ünitesinin davranışını yansıttığından, takım yolu oluşturma sırasında takım tezgahıyla ilgili herhangi bir sorunu yakalayabilirsiniz. Parça gerçek hayattaki işleme hazır olduğunda, parçanın takım tezgahınızda işlenebileceğini tespit etmiş olursunuz.

Tezgahta aksaklığa yol açabilecek ve dolayısıyla zamana ve paraya mal olacak birçok engeli ortadan kaldırmış olursunuz.

NC simülasyon sayesinde;

  • Çarpma ve dalmaları önleyebilirsiniz.
  • Talaş analizi yapabilirsiniz.
  • Makrolarınızı ya da elle yazdığınız programları kontrol edebilirsiniz.
  • Pahalı ve zaman alıcı deneme işlemlerini ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Makineye, fikstür takımlarına ve iş parçasına hasar verme riskini azaltabilirsiniz.
  • Doğrulama ve görselleştirme araçlarının eksikliği nedeniyle daha önce kaçınılan işlemleri gerçekleştirerek takım tezgahı kullanımını arttırabilirsiniz.
  • Yeni operatörler ve programcılar için bir eğitim sistemi olarak kullanarak iş gücünüzün eğitilmesine yardımcı olabilirsiniz.

Herhangi bir üçüncü taraf yazılım kullanmadan, Siemens NX içinden pratik bir şekilde post alıp simülasyon yaparak zaman kaybının ve hata yapma riskinin önüne geçebilirsiniz. Ayrıca her çıkan yeni versiyonda (yılda iki defa) uyumluluk sıkıntısı yaşama ihtimalinizi minimuma indirirsiniz.